Workshops

Her An Her Şey Olabilir!!!

Doğaçlama Müzik ve Dans Atölyesi

Gonca Gümüşayak (Dans), Tuna Pase (Müzik)

Müzik ile kalıpsızlık konseptsizlik veya kalıplar ve konseptler içinde neler yaratılabileceği ve müzikte doğaçlama kompozisyonun, birbirini dinlemenin ve yalnızca bir kez yaratılacak seslerin deneyimini yaşamak, bunların mekanı ve haraketi dönüştürmelerini izlemek için paylaşacağımız atölye çalışmasıdır.

Süre: 2 gün, 3’er saat

Tarih: 23 Mart Salı ,24 Mart Carşamba 2010, 14.00-17.00.

Sunum: 24 Mart 2010, 19.30

Yer: KargART

* Atölye için en az 5 müzisyen, 7 dansçı aranmaktadır

** Atölyeye müzik ile ilgli olarak katılmak isteyen adayların hangi enstrümanlar ile katılacaklarını ve müzik konusundakı geçmişlerini başvuru sırasında bildirmeleri istenecek, öğrendikleri kalıpları bir süreliğine kapı dışında bırakmaları beklenecektir.

Müzik konusunda bilgi ve sorularınız için Tuna Pase tunapase@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz.  www.myspace.com/outoftunefortuna

*** Dans ile ilgili olarak seviye ve geçmiş aranmamaktadır. 5 duyusu açık olmak ve dinlemeye duyarlı olmak aranan en büyük özelliktir.

Dans konusunda bilgi ve sorularınız için Gonca Gümüşayak ggumusayak@yahoo.com ile iletişime geçebilirsiniz. https://goncagumusayak.wordpress.com

Atölye ve Sunumlar ücretsizdir.

KargART

Kadife sokak No: 16 81300 Kadıköy

İstanbul T: 0216 330 31 51  info@kargart.org,

www.kargart.org


DOKUN DOĞAÇLA

Contact Improvisation Workshop

Atolye Yürütücüleri:
Gonca Gümüşayak, Erdem Gündüz

Contact İmprovisation nedir ne ise yarar?biz tasarimda bunu nasil kullanırız?
“Contact İmpravisation”-Dokun Doğaçla-,Temas, Dokunmak anlamlarına gelen ‘Contact’ terimi ile ‘doğaçlama’ anlamına gelen İmprovisation terimiyle bir araya geldiği zaman çevre ve bedenler arasında fiziksel temasın hareket araştırmasına yol açtığı bir dans çeşididir.
“*Her an varlığını sürdürebilme yetisine ve farkındalığın ne olduğuna dair bir pencere açar, ümitlerle, korkularla, rüyalarla ve tereddütlerle dolu, her an orada olmaya çalışmaktır. kontakt dansta ağırlık alışverişleri, kaldırma, taşıma, dokunmaya veya dokunmamaya duyarlılık, rahatlama; yerle, havayla ve mekanla olan etkileşim ve de topluluk bilinci formun başlıca unsurlarıdır.”( *eksi sozluk)
Kısacası dokunmayi araç olarak alır, sanat eserine dönüstürmek için dener, dokunur, taşır, kaldırır kondurur…

Bu atölye çalışmasında Kontact Doğaçlamanın temellerini öğrenirken bunu çevremizi algilamak için bir yöntem olarak alıp, çevemizdeki DOKUyu ( Mekan, yapı, durum)’u anlamaya, düzenlemeye, dönüştürmeye yol açmayı hedeflemekteyiz.
ve Bu yöntemi bir tasarım unsuru olarak kullanmamız mumkun olacak mi? Fiziksel dinamizminizin yaninda analitik tasarım fikirlerinizi yanınızda getirin.

Katılımcılardan atölye süreci ve/veya ürünü ile ilgili beklentiler:

Rahat giysiler gerekli. Hareketsiz kaldiklarinda üşümeyecekleri, kirletmekten çekinmeyecekleri spor kiyafetleri giymek gerekmektedir.

09.02.’10
salı 13.30-16.30

10.02.’10
çarşamba 13.30-16.30

11.02.’10
perşembe 13.30-16.30

Sunumlar: Persembe ve Cumartesi
kayitdisi festivalinde

basvuru
ve daha fazla bilgi icin
www.kayitdisi.org

kayitdisi.org@gmail.com

@kayitdisi.org  Yıldız Teknik Üniversitesi , Beşiktas İstanbul

Advertisements