Çağdaş Dans @Kadıköy

Gonca Gümüşayak ile

Çağdaş Dans Dersleri

Duende Atölye’de Başlıyor

2 Mart- 25 Mayıs 2020

Her Pazartesi : 19.30-21.00

Başlangıç- Orta seviye Çağdaş Dans Tekniği

Bartenieff Fundamentals, Release, Alexander Teknik destekli Counter Teknik, Laban, Gaga çağdaş dans tekniklerinden faydalanılarak oluşturulmuş dersler iki bölümden oluşur: teknik ve doğaçlama.

Vinyasa yoga, Bartenieff Release, Counter teknik ısınmaları ile başlayan derslerin teknik bölümünün yerde ve ayakta kombinasyonlarla gelişen bir akışı vardır. Performansınız sırasında potansiyel enerjinizin yönlerini daha farkına vararak hareket etmeye başlarsınız. Nasıl daha dinamik, hafif, ekonomik ve rahat hareket ettiğinizi görürsünüz. Doğaçlama bölümleri ise sizin yaratıcılığınızı ortaya çıkaran bir yapıya sahiptir. Yapılandırılmış doğaçlamalarla bireysel ve grup içinde var olmayı deneyimlersiniz.

Eğitmen : Gonca Gümüşayak

Gonca Gümüşayak:

Gonca, İzmir’de TC. MEB. Ulis Bale okulunu bitirdi. (2001-2005) Üniversite yıllarında ODTÜ Çağdaş Dans Topluluğu ve ODTÜ Dans Tiyatrosu ile birlikte dans çalışmalarını sürdürdü. ODTÜ Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Hollanda’da Amsterdam School voor Development New Dance ve Arnhem, Artez Dans Akademisi’nde Çağdaş Dans ve Koreografi bölümünde okudu ve 2018’de mezun oldu. Mimar Sinan Üniversitesi Modern Dans bölümünde, Yüksek Lisans tezini “Yeni Toplumsal Hareketler ve Performans” üzerine “Likit Politika” eseri ile 2016’da tamamladı.

İstanbul Çocuk Tiyatrosunda dansçı, İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda oyuncu ve Van Devlet Tiyatrosunda koreograf olarak çalıştı. 2010’dan beri profesyonel Hattha, Vinyasa ve Tao Vinyasa Yoga eğitmenliği yapıyor.

2007-2009 yılları arasında Amsterdam’da Anouk van Dijk ile Counter Teknik ve Micheal Schumacher ile doğaçlama dans teknikleri çalıştı. 2008-2009’da Magpie Umbrella Improvisation Dance Company’de performansçı olarak çalıştı.

2010-2015 yıllarında Mimar Sinan G.S.Ü’de Prof Aydın Teker ile fonksiyonel anatomi ve klasik bale, Prof Şebnem Aksan, Gabby, Tom ve Bahar Vidinlioğlu ile Skinner Release ve Bartenieff Release teknikleri çalıştı.

2016 ‘da İsrail’de Batcheva Dance Company ve Ohad Naharin ile Gaga Dans tekniği çalıştı. Mine Çerçi ile nötr maske, fiziksel tiyatro ve Güray Dinçol, Gözde ve Panayotis Kokkoris, Mick Barnfather ile Clown fiziksel komedi doğaçlama tekniği çalıştı. İtalya, İsviçre, Avusturya ve Türkiye’de çağdaş dans, fiziksel tiyatro, oyuncular için hareket, nötr ve grotesk beden kullanımı üzerine atölyeler yürüttü.

2017-2019 yılları arasında İsviçre’de Master of Arts in Theatre, Fiziksel Tiyatro uzmanlaşma yüksek lisans programını tamamladı. “Woman Running with the river- the Myth of the River” (Nehirle Koşan Kadın- Nehrin Efsanesi) sahne eserinin araştırma konusu “Kurtlarla Koşan Kadınlar*” romanındaki arkaik kadın mitlerinden esinlenerek, dişil enerjinin yaratıcılığına odaklanan, çağdaş zaman içinde bireyin inşasında kendi öz mitini yaratmasına odaklanıyor.

2011-2013 yılları arasında Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Tiyatro bölümünde “Hareket”, Fonksiyonel Anatomi, “Modern Dans” derslerini yürüttü. Halen Doğuş Üniversitesinde Aksiyon ve Hareket derslerini yürütüyor.

2010’dan beri İstanbul’da kuruculuğunu üstlendiği “Gümüşayak Dans&Yoga Atölyesinde eğitim, “Performance Planet”adı altında performans sanatları araştırma ve üretim çalışmalarını sürdürüyor.

Eğitim ile ilgili bilgi için:

http://www.gumusayak.com

goncagumusayak@gmail.com

https://www.instagram.com/ggumusayak/

Adres: Duende Gösteri Sanatları Araştırma Alanı, Duende Atölye, Eğitim Mahallesi, Ömerbey Çıkmazı, Atak Plaza No:1/E/1, Hasanpaşa, Kadıköy,

Bilgi ve Kayıt için: 05303850889

duendetiyatro@gmail.com

Eğitim Ücreti:

1 Aylık 4 derslik program: 280 TL

Tek derslik katılım: 75 TL

Fotoğraf: Konstantin Demeter

Kayıt Bilgi için: Duende Atölye : 05303850889 Adres: Eğitim Mahallesi. Ömerbey Çıkmazı, Atak Plaza No: 1/E/1, Hasanpaşa, Kadıköy, İstanbul

#duendeatolye #duendetiyatro #goncagumusayak #goncagümüşayak #cagdasdans #çağdaşdans @ggumusayak @duendeatolye @gumusayak_dansyoga @ Hasanpaşa – Kadıköy

 

86464437_10157185691303741_4181984758189785088_o

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Website Built with WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: