Pelvisin Dansı Atölyesi

IMG_6659.JPG

63581fcb-0810-4e1e-8094-82b7ab63bc75.JPGdb0f3d8b-5a18-47fb-854a-1700d6a1e68d.JPG

“Pelvisin Dansı” Atölyesi

Çağdaş dans sanatçısı ve koreograf Gonca Gümüşayak tarafından yönetilen bu atölye, Sanatçı Nazlı Gürlek küratörlüğünde tasarlanmış olan Pelvis Sergisi etkinlikleri dahilinde yer alıyor.

Bu atölyede, katılımcıların pelvisleriyle daha yakından bir ilişkiyi deneyimleyebilmeleri için, anatomik bilgilerden başlayarak, dans tekniklerinden imgelem egzersizlerine uzanan bir dizi aktivite gerçekleştirilecektir.

Pelvis alanındaki çalışmaların ne kadar güçlendirici, yaratıcılığı ve yaşam enerjisini ateşleyeyici olduğunu kendi bedenlerimizde deneyimledik. Şimdi, bu deneyimi sizlerle paylaşmak için, kadın erkek herkesin kendi pelvik bölgesiyle iletişime geçmesine yardımcı olacak bu atölyeyi tasarladık. Anatomik bilgi, hareket egzersizleri, duruş farkındalıklarını içeren pelvis odaklı bu atölyede beş farklı enerji seviyesindeki titreşimlerde kalçalarımızın hareketini deneyimleyecek, yaşayan bir organ olarak nefes alıp verişini hissedeceğiz. Bireysel, grup ve partner çalışmaları ile zenginleşecek egzersizlerde pelvis aracılığıyla yaratıcı gücümüzle bağ kuracağız.

Yanınızda rahat kıyafetler, (eşofman, t-shirt, çorap) ve varsa matınızı getirmeniz önerilir.

Yerinizi ayırtmak için lütfen kayıt yaptırın: goncagumusayak@gmail.com

Tarih: 10 Haziran Cumartesi, 2017

Saat: 14.00-17.00, 3 saat

Gonca Gümüşayak kimdir?

Gonca, İzmir doğdu, büyürken hareketi deneyimledi. ODTÜ Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Üniversitede ODTÜ Çağdaş Dans Topluluğu ve ODTÜ Dans Tiyatrosu ile birlikte dans çalışmalarını sürdürdü. Hollanda’da Amsterdam SNDO ve 2008 ‘de Arnhem, Artez Dans Akademisi’nde Çağdaş Dans ve Koreografi bölümünden mezun oldu. Mimar Sinan Üniversitesi Modern Dans bölümünde, Yüksek Lisans tezini “Yeni Toplumsal Hareketler ve Performans” üzerine 2016’da tamamladı. 2017-2019 yılları arasında İsviçre’de Fiziksel Tiyatro üzerine Master of Arts programını tamamladı. “Woman Running with the river- the Myth of the River” gösterisiyle birey olarak dişil enerjinin yaratıcılığına odaklanmamızı sağlayan seyirci etkileşimli bir sahne eseri üretti.

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda dansçı ve oyuncu olarak ve Van Devlet Tiyatrosunda koreograf olarak çalıştı. 2010’dan beri profesyonel Hatha Yoga, Vinyasa yoga eğitmenliği yapıyor. 2011’den beri Tao Vinyasa, Skinner Release, Thai Chi, fiziksel tiyatro araştırmaları yürütüyor ve hareketin çıkış noktasını araştırıyor. Hareket enerjisinin ortaya çıkıp ifadeye dönüştüğü yere odaklanıyor 2015’da Grotowski Enstitüsünde Studio Matejka’da ve Atina’da Terzopulos 2016 yazında İsrail’de Batcheva dans kumpanyası ile Gaga hareket metodu çalıştı. Tüm deneyimlerini “Enerjiden İfadeye Fiziksel Tiyatro ve Dans Tiyatrosu” atölyeleri halinde sunuyor. Bu atölyede özellikle yaşam enerjisi/Chi’nin Pelvis temelli hareket kaynağı üzerine odaklanacak.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Website Built with WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: